חיפוש באתר:
 
שתפו עם חברים באמצעות:

מידע שימושי

המזגן הזה, יתאים לכם? טיפים ועצות

כמו שכמעט אין שתי דירות זהות, כך אין שתי מערכות מיזוג זהות. גם שתי דירות 4 חדרים, בעלות מבנה זהה, שממוקמות באותה קומה, פונה לכיווני אוויר שונים ו"סופגים שמש" בעוצמה שונה. יועץ מיזוג מקצועי יכניס את זה בחשבון כאשר הוא מתאים לכם את המערכת, שתשרת אתכם בדרך הטובה ביותר.אינוורטר מזגן ,מערכת VRF ,INVERTER lg inverter,daikin vrv,mittsubishi vrf,toshiba vrf

הפרמטרים אותם יש להביא בחשבון לא מעטים, וקשורים בגודל החלל הממוזג, בבידוד שלו ( קירות ותקרה מבודדים זקוקים למזגן קטן יותר ), באיזור הארץ ( תל אביב שונה מירושלים, מן הסתם ), בכיווני האוויר, במספר הנפשות בבית ובגילן ( יש ילדים? התמונה משתנה ), בסגנון החיים, בתכנון החיצוני של הבניין ( יש בניינים בהם אי אפשר להתקין מזגן פרט למיני מרכזי ), ופרמטרים נוספים.
בשורה תחתונה: קניית מזגן ללא התאמה אישית של מומחה, היא מתכון בטוח לכך שהוא...פשוט לא יתאים לכם במאת האחוזים. זו הסיבה שאנחנו לא מעודדים קניה מהירה ופשוטה דרך הטלפון, או אפילו באינטרנט. אנחנו כן ממליצים להזמין הביתה יועץ מיזוג מקצועי, ובכך להבטיח שתקבלו את המזגן המתאים לכם ביותר.

מה משפיע במיוחד על בחירת המזגן? אילו שאלות אתם יכולים לצפות שהמומחה ישאל? הנה רשימה קצרה, לא סופית:
מה גודל השטח הממוזג?

שטח הדירה ומספר החדרים בה חשובים להחלטה על עוצמת המזגן וגם על סוג המזגן שיתוקן. צריך להתאים את תפוקת הקירור של המזגן ( הגודל שלו ) בדיוק לשטח הדורש מיזוג. מזגן קטן מדי ירעיש ולא יקרר ( או יחמם ) ביעילות, בעוד שמזגן גדול מדי יבזבז חשמל. לשימושכם טבלה המתארת את תפוקת המזגן הנדרשת לפי שטח הדירה וסוג המבנה.

מזגן עילי? רצפתי? מיני מרכזי?
קיימות הרבה אלטרנטיבות, ורק איש מקצוע יכול להצביע על הפתרון הנכון עבורכם. כעיקרון, מזגנים עיליים ורצפתיים נועדו למיזוג דירות קטנות ושטחים קטנים, יחסית, בעוד שמזגן מיני מרכזי מתאים לדירות גדולות ולמשפחות גדולות, מאחר והוא מאפשר מיזוג של כל חלקי הבית. המזגנים העיליים אינם תופסים מקום על הרצפה, וזה יתרונם. מצד שני, אם אתם רוצים למזג שני חדרים עם קיר משותף, הפתרון יכול להיות מזגן רצפתי עם תעלת אוויר לחדר הסמוך.

מהי הטמפרטורה בדירה בקיץ ובחורף?
עוצמת המזגן תיגזר גם מהאתגרים שעומדים מולו. אקלים מדברי יצריך מזגן חזק, מקום קריר ( בו השימוש במזגן יהיה בעיקר לחימום ) אולי יכריע את הכף דווקא לטובת המזגן עם מערכת בקרת לחות. הטבלה מתייחסת לאזור מישור החוף. בעמק הירדן, אילת והערבה יש להוסיף 25%, בכנרת, עפולה ובנגב 15%, באזור ההר – ירושלים, הגליל התחתון והגולן ניתן להפחית 5%.

מהם כיווני האוויר ( והשמש ) של הדירה?
דירה דרומית – מערבית תספוג הרבה יותר חום מדירה צפונית – מזרחית. וצרכי המיזוג – בהתאם.

באיזה קומה אתם גרים?
כאן מדובר גל על ענייני טמפרטורה ורוח, וגם על בידוד ( מרחק מהגג ומהאדמה ). דירת גג, למשל, תהיה חמה בקיץ וקרה יותר בחורף.

מהו הבידוד שיש לדירה?
שתי הדירות זהות, האחת בנויה מבלוקים מבודדים, והאחרת בנויה מבלוק רגיל, צריכות שני מזגנים שונים. בבתים פרטיים, גם לבידוד הגג יש משמעות רבה. בדירות עם חלונות גדולים יש להוסיף 5% לתפוקה.

כמה ילדים יש לכם, ומה גילם?
מרבה ילדים מרבה צרכי מיזוג, הן מבחינת היקפי השימוש והן מבחינת אופי המזגן ( פילטרים, יוניזטור, ועוד. ) באיזה שעות ( מתוך היממה ) תהיה הדירה מאוכלסת? האם המיזוג יהיה פעיל בעיקר בבוקר? או בשעות הערב והלילה? ואולי 24 שעות ביממה? יש לזה השלכות בהתאמת מערכת המיזוג.

היכן אזורי הפעילות שבדירה?
האם המשפחה מרוכזת בדרך כלל החדר אחד ( רואה טלוויזיה בסלון, למשל ) או מפוזרת בחדרים שונים ( כל ילד בחדר משלו? ) יש לזה השלכות. בנוסף, לא כדאי שהמזגן המתוקן יכה בפרצופם של היושבים בשולחן האוכל, או בגבו של מי שנמצא בפינת המחשב. מומחה אמתי יידע להתאים את המזגן הנכון לצרכים, ולמקם אותו כך שהזרם האוויר יהיה נעים ואפקטיבי.

האם יש לדירה מגבלות מיוחדות?
כיום, ברוב הבניינים החדשים, יש הכנה למזגן מיני מרכזי. לכן, אפילו אם נרצה פתרון מיזוג אחר, כמעט בלתי אפשרי להתקין אותו. ישנן דירות, במיוחד ישנות יותר, בהן לא קיימת הכנה למזגן מיני מרכזי – למרות שמבחינת גודל שלהן זה הפתרון המתאים.מה עושים? מומחה ידע להתאים לדירה כזו מזגן מיוחד, שתוכנן כך שיתאים להתקנה במקומות צרים ( כמו מסדרון ). ייתכן ויש דירות, בהן רוצים להתקין מספר מזגנים מפוצלים בחדרים השונים, אך מיסתור הכביסה קטן מידי, ולא ניתן להתקין בו את כל היחידות. מה עושים? קיים לזה פתרון של מזגן רב - מפוצל: יחידה חיצונית אחת, שבתוכה נמצאים מספר מדחסים, העובדים באופן עצמאי. המזגן תופס מינימום מקום ולא פוגע באסתטיקה של הבית.
   

אינטרטק - בניית אתרים